Blog

Na firmowym blogu dzielimy sie z tobą naszymi poradami i spostrzeżeniami. Tutaj jeszcze dokładniej poznasz naszą ofertę.

Ogrzewanie gazem propan

13 stycznia 2018

W Polsce na razie najbardziej powszechnym sposobem ogrzewania domów prywatnych jest tradycyjny piec na drewno, węgiel i jego pochodne. Warto jednak zainteresować się nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie techniki grzewczej, do których zalicza się wykorzystywanie gazu grzewczego, który do klientów prywatnych i firm dostarcza hurtowo nasza firma Ineon. Możemy zorganizować zarówno dostawy gazu, jak i zmianę dostawcy gazu , która pozwoli zaoszczędzić Państwu niebagatelne kwoty w stosunku rocznym. Czy jednak rzeczywiście gaz grzewczy propan jest lepszym rozwiązaniem niż ogrzewanie domów kotłami węglowymi?

Wygoda i ekologia w parze

Przede wszystkim przy wykorzystaniu ogrzewania gazem propan, nasi klienci uzyskują wygodę zapewnienia sobie i swojej rodzinie odpowiedniego komfortu termicznego, porównywalnego z tym, który staje się udziałem użytkowników pieców elektrycznych. Na nowoczesnych piecach zasilanych gazem płynnym można ustawić pożądaną średnią temperaturę w dzień i w nocy, dostosować poziom ogrzewania do zmiennych warunków zewnętrznych i optymalizować koszty, dzięki temu, że Ineon oferuje tani gaz dla firm i dla domu.

Ineon wykona projekt instalacji ogrzewania gazowego, wydzierżawi lub sprzeda klientowi zbiornik na gaz – z przeznaczeniem do użytku na powierzchni ziemi lub pod powierzchnią, jak i zapewni stałe dostawy i najtańszy gaz dla klientów. Duży zbiornik gazu płynnego propan wystarczy w domach prywatnych na kilka miesięcy ogrzewania, dlatego nie trzeba myśleć i organizować co miesiąc nowych dostaw paliwa, podkładać do pieca czy bezustanne regulować sterowniki. Jedna instalacja z gazem grzewczym płynnym zapewni ciepło w naszych domach, jak i ciepłą wodę użytkową. Podłączona zaś do kuchenki pozwoli na wygodne gotowanie.

Jakość spalin powstająca przy spalaniu gazu płynnego propan jest znacznie lepsza niż przy spalaniu węgla, co ma znaczenie dla środowiska naturalnego. Ogrzewanie gazem płynnym jest więc proekologiczne.

Niezależność od sieci z gazem ziemnym

Nie wszędzie w Polsce klienci mają dostęp do sieci z gazem ziemnym i bez ponoszenia wysokich kosztów przyłączeń nie będą mogli go uzyskać. W takich przypadkach realną i bardzo dobrą alternatywą jest gaz płynny. Ineon jest w stanie dostarczyć go praktycznie wszędzie. Dlatego odbiorcy nie są w żaden sposób ograniczeni możliwościami wykonania przyłącza.

Gaz płynny ma wysoką wartość opałową, ponieważ można dzięki niemu uzyskać nawet 46,34 MJ/kg ciepła w wyniku spalania jednego kilograma paliwa. To znacznie więcej niż w przypadku węgla i drewna. Dlatego gaz do ogrzewania jest opłacalnym paliwem.


Copyright (c) 2018 INEON. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie IDEOGRAF - jedyna taka agencja reklamowa.