Blog

Na firmowym blogu dzielimy sie z tobą naszymi poradami i spostrzeżeniami. Tutaj jeszcze dokładniej poznasz naszą ofertę.

Instalacja zbiornikowa na gaz – alternatywa dla gazu ziemnego z sieci

6 stycznia 2018

Wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia swojego domu czy budynku firmowego do sieci z gazem ziemnym, wcale nie trzeba rezygnować z tego medium, które może służyć nie tylko do zasilania kuchenek i piecyków, ale i do ogrzewania budynków mieszkalnych czy biurowych. Oferujemy państwu nie tylko hurtową sprzedaż gazu, gaz ziemny i gaz propan płynny, ale również zaprojektowanie i wykonanie instalacji zbiornikowej na gaz. Firma Ineon wykona dla państwa dedykowany projekt, skonsultuje go z klientem i wykona, zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

Od projektu do realizacji

Zanim finalnie na państwa posesji stanie zbiornik na gaz płynny, należy dopełnić wielu formalności prawnych. Trzeba ustalić, czy działka, na której znajduje się budynek, jest odpowiednia do tego, aby zainstalować na niej zbiornik i czy powinien on być zakopany w ziemi, czy zainstalowany na powierzchni terenu. Ineon oferuje zbiornik na gaz grzewczy płynny, który można wziąć w dzierżawę lub kupić na własność – do wyboru dla naszych klientów.

Planowana instalacja zbiornika na gaz nie może w żadnym przypadku naruszać ustaleń planu zagospodarowania przestrzennego, a jeśli działka nie jest nim objęta, trzeba wystąpić o wydanie warunków zabudowy dla domu. Wygodne dla naszych klientów jest to, że jeśli zbiornik na gaz płynny ma nie więcej niż 7 m3 pojemności, to taka instalacja na działce budowlanej zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt. 19 Prawa budowlanego nie wymaga zdobycia pozwolenia na budowę, ale należy zgłosić inwestycję w starostwie powiatowym. Do zgłoszenia trzeba dołączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz projekt zagospodarowania działki łącznie z opisem technicznym instalacji, jaki wykona nasza firma Ineon.

Projekt instalacji na gaz płynny powinien być uzgodniony z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, a także należy przed jego realizacją zlecić geodecie wykonanie mapy do celów projektowych.

Zakup lub dzierżawa zbiornika na gaz płynny

Ogrzewanie domu gazem propan wymaga wykupienia lub wydzierżawienia zbiornika. Do zaopatrzenia domu w ciepło ze spalania gazu wystarczy zbiornik o pojemności około 2700 litrów, który trzeba napełniać dwa razy do roku. Ineon oferuje dostawy gazu po najniższej cenie do odbiorców prywatnych, jak i gaz propan dla firm. Do wyboru mają państwo pojemniki podziemne i naziemne. Przed zakupem konkretnego z nich trzeba wziąć pod uwagę wielkość i sposób zagospodarowania działki oraz sąsiedztwa, jak i poziom wód gruntowych, a dopiero później estetykę.

 

 

 

 


Copyright (c) 2018 INEON. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie IDEOGRAF - jedyna taka agencja reklamowa.