Blog

Na firmowym blogu dzielimy sie z tobą naszymi poradami i spostrzeżeniami. Tutaj jeszcze dokładniej poznasz naszą ofertę.

Gaz grzewczy – Poznań

19 grudnia 2017

Stolica Wielkopolski i jedno z najprężniej rozwijających się miast w naszym kraju – Poznań, to piękna aglomeracja, w której ludziom żyje się dobrze. Pracę ma zagwarantowaną niemal każdy, a bezrobocie wynosi tutaj mniej niż 2 proc. Mieszkańcy Poznania są znani ze swojej skłonności do oszczędzania. Dlatego to właśnie do nich kierowana jest między innymi oferta dostawcy gazu Ineon. Czy zmiana sprzedawcy gazu z dotychczasowego na nowego, który zaoferuje tani gaz to dobry pomysł? Jak dokonać takiej zamiany?

Poznaniacy lubią oszczędzać

Poznań to duże polskie miasto zlokalizowane w zachodniej części kraju, nad rzeką Wartą, dokładnie u ujścia Cybiny. Od wieków jest ono stolicą Wielkopolski. Pełniło niegdyś funkcję miasta królewskiego Korony Królestwa Polskiego, a od 1999 roku było siedzibą władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Zajmuje piąte miejsce pod względem liczby ludności w Polsce – ma około 550 tys. mieszkańców.

Stanowi ważny węzeł drogowy i kolejowy, ośrodek przemysłu, handlu, logistyki, ale i turystyki. Ważnym atutem Poznania jest to, że organizowane są tu Międzynarodowe Targi Poznańskie, goszczące w największym i najstarszym centrum wystawienniczym w Polsce. Poznań to także ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny.

Na drodze badawczej potwierdzono tezę, że mieszkańcy Poznania są bardzo oszczędni. Badania przeprowadzone przez PENTOR wykazały, że połowa mieszkańców stolicy Wielkopolski odkłada pieniądze od czasu do czasu, ale 25 proc. robi to regularnie, co miesiąc. Tylko co szósta osoba w ogóle nie oszczędza.

Jako że oszczędności wynikać mogą nie tylko z kwot, które uda się poznaniakom włożyć do przysłowiowej skarpety, Ineon kieruje do nich ofertę zmiany dostawcy gazu. Może to być zarówno gaz ziemny, dostarczany w ramach istniejącej w Poznaniu sieci, jak i gaz propan płynny, niezależny od infrastruktury sieci z gazem ziemnym. Ineon dostarcza gaz grzewczy także w Ostrowie Wielkopolskim czy we Wrześni, również w województwie wielkopolskim.

Zmiana sprzedawcy gazu jest bardzo prosta do przeprowadzenia. Wystarczy nawiązać kontakt z nowym dostawcą i zawrzeć z nim umowę o dostawę gazu. Warto od razu zagwarantować sobie stałą stawkę dostaw gazu. Po podpisaniu umowy klient udziela pełnego pełnomocnictwa na wszystkie formalności dotyczące wypowiedzenia umowy u obecnego sprzedawcy gazu. Później można już cieszyć się z niższych rachunków za gaz ziemny lub gaz propan płynny dostarczany do domu lub do siedziby firmy.


Copyright (c) 2018 INEON. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie IDEOGRAF - jedyna taka agencja reklamowa.