Blog

Na firmowym blogu dzielimy sie z tobą naszymi poradami i spostrzeżeniami. Tutaj jeszcze dokładniej poznasz naszą ofertę.

Gaz grzewczy – lubuskie

30 grudnia 2017

Na zachodnich krańcach Polski, tuż obok województwa wielkopolskiego, położone jest niewielkie województwo lubuskie. To województwo nazywane „zielonymi płucami Polski”, z uwagi na rozległe tereny zieleni, jakie się tu znajdują. Mieszkańcy województwa mogą dodatkowo przyczynić się do utrzymywania w dobrym stanie powietrza i środowiska naturalnego, rezygnując z opalania pieców węglem czy drewnem, na korzyść wykorzystania instalacji gazowych. Nasza firma Ineon jako tani dostawca gazu przekonuje mieszkańców województwa lubuskiego i działających tam inwestorów, że warto skorzystać z hurtowych dostaw gazu i instalacji gazowych, które są przyjazne dla przyrody.

O województwie

Spośród 16 polskich województw, lubuskie jest jednym z najmniej liczebnych i najmniejszych. Obejmuje obszar niecałych 14 tys. km2 i mieszka tu nieco ponad 1 mln mieszkańców. Siedzibą wojewody w województwie lubuskim jest Gorzów Wielkopolski, a siedziba władz samorządu województwa znajduje się w Zielonej Górze.

Ciekawostką dotyczącą województwa lubuskiego jest jego nazwa. Wzięła się od nazwy miasta Lubusz, które obecnie nie wchodzi w skład lubuskiego, ani nawet nie znajduje się w granicach Polski, tylko po stronie niemieckiej.

Województwo obejmuje swoim zakresem ziemie kilku historycznych krain – ziemię lubuską, Dolnego Śląska, Wielkopolski, Nowej Marchii oraz Łużyc Dolnych. Województwo lubuskie ma największą lesistość w kraju. Lasy zajmują prawie połowę (49 proc.) powierzchni tego regionu, stąd też można mówić o nim w kategoriach „zielonych płuc Polski”. Istnieją tu przepiękne tereny o dużych walorach turystycznych i rekreacyjnych. Można uprawiać sport na świeżym powietrzu, spacerować w lasach, zbierać grzyby i robić wiele innych ciekawych rzeczy.

Jak przyczynić się do czystości powietrza?

Spalanie węgla, brykietu, czy nawet ekogroszku w piecach tradycyjnych powoduje, że do atmosfery przedostaje się wiele szkodliwych substancji chemicznych. W pewnym stopniu są one neutralizowane przez zieleń między innymi w lasach. Ale nawet one nie radzą sobie z takim stopniem zanieczyszczeń. Człowiek powinien wykazać się większym zaangażowaniem w szeroko rozumianą ochronę środowiska. Jej elementem może być zamiana pieców tradycyjnych węglowych na piece gazowe. Mogą one być zasilane gazem ziemnym, o ile mieszkańcy lub firmy w województwie lubuskim mają dostęp do sieci z takim gazem. Jeśli nie, nie musi to oznaczać rezygnacji z zapewnienia sobie komfortu termicznego. Firma Ineon oferuje uniezależnienie się od dostaw gazu ziemnego, na rzecz taniego gazu propan. To gaz płynny, który może być dostarczany przez nas do wszystkich mieszkańców województwa lubuskiego. Gaz propan może być gazem grzewczym wykorzystywanym do ogrzewania domów i siedziby przedsiębiorstw. Ineon gotów jest zaprojektować i wykonać odpowiednią, bezpieczną instalację z gazem płynnym.

 


Copyright (c) 2018 INEON. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie IDEOGRAF - jedyna taka agencja reklamowa.