Blog

Na firmowym blogu dzielimy sie z tobą naszymi poradami i spostrzeżeniami. Tutaj jeszcze dokładniej poznasz naszą ofertę.

Gaz grzewczy – Łódź

20 grudnia 2017

Łódź znajduje się w centrum naszego kraju, w środkowej Polsce i jest od lat stolicą województwa łódzkiego. Przed laty była największym ośrodkiem przemysłu włókienniczego, ale dziś wyrasta na stolicę polskiej i międzynarodowej mody. To właśnie w tym mieście organizowane są pokazy wielkich projektantów i tzw. Fashion Week Poland. Łódź została zrewitalizowana na przestrzeni kilku ostatnich lat. Wypiękniała i ludziom mieszka się tu coraz lepiej. Do ogrzewania wielu domów i kamienic coraz częściej wykorzystywany jest tu gaz ziemny. Miasto rozwija się pod każdym względem.

Łódź symbol przemysłu włókienniczego

W środkowej Polsce, w doskonałej lokalizacji łączącej różne województwa w naszym kraju, znajduje się Łódź. To ważny ośrodek przemysłowy, akademicki i kulturalny raju. Przed przemianami polityczno-gospodarczymi z 1989 roku w Łodzi istniało liczące się w skali europejskiej centrum przemysłu włókienniczego i filmowego.

Przez wiele lat Łódź wyraźnie się wyludniała, do czego doprowadziły upadki dużych firm włókienniczych. Władze nie miały pomysłu na zagospodarowanie podupadających fabryk. Dobrym przykładem była Manufaktura Łódzka, która powstała na terenach pofabrycznych. Dziś tętni życiem i jest chętnie odwiedzana, nie tylko przez mieszkańców miasta, ale i przez turystów.

W Łodzi coraz więcej firm europejskich i światowych szuka miejsca na polską siedzibę lub oddział. Swoje centra usług zagranicznych mają tu takie znane marki jak Siemens, Whirlpool czy Philips. Wciąż budowane są nowe biura dla polskich i zagranicznych firm. Łódź w ostatnim czasie wyrosła na liczące się miasto na mapie centrów usługowych. Choć rynek nowoczesnych powierzchni biurowych jest w Łodzi młody, to ma szerokie perspektywy na przyszłość.

Jak minimalizować koszty ogrzewania?

Mieszkańcy miasta mają więc zapewnione oferty pracy, a teraz trzeba pomyśleć o obniżaniu kosztów ich życia w Łodzi. Koszty te generowane są między innymi przez ogrzewanie. Zmiana sprzedawcy gazu grzewczego może przynieść wydatne korzyści mieszkańcom Łodzi. Na podobny krok mogą zdecydować się mieszkańcy pobliskich Pabianic, gdzie gaz grzewczy dostarcza także dostawca gazu, firma Ineon. Przy zmianie warto kierować się ceną gazu, która jest kluczowa przy podpisywaniu umowy z dostawcą.


Copyright (c) 2018 INEON. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie IDEOGRAF - jedyna taka agencja reklamowa.