Blog

Na firmowym blogu dzielimy sie z tobą naszymi poradami i spostrzeżeniami. Tutaj jeszcze dokładniej poznasz naszą ofertę.

Gaz grzewczy – Koło

23 grudnia 2017

Konin, Koło i Turek to trzy miasta w centralnej Polsce słynące z wydobycia i przetwarzania węgla brunatnego. Samo Koło może pochwalić się bogatą historią, która na tle innych miast okazuje się zaskakująco imponująca. Mieszkańcy miasta z racji zasobów węgla brunatnego w pobliskich miejscowościach: w Turku i Koninie często wykorzystują go do opalania pieców grzewczych w domach i w przedsiębiorstwach. Warto wiedzieć, że można zamienić stary, nieekologiczny piec na nowoczesny, na gaz grzewczy, zapewniając sobie tanie dostawy gazu. Jeśli już dziś mieszkańcy Koła korzystają z gazu ziemnego lub gazu propan do ogrzewania mieszkań, ale nie są zadowoleni z cen gazu, mogą zastanowić się nad możliwością zmiany dostawcy gazu na Ineon. Oferujemy konkurencyjne ceny gazu oraz możliwość wykonania kompletnej instalacji gazowej, na życzenie naszych klientów.

Jedno z najstarszych miast na mapie Polski

Koło, czyli miasto położone w obrębie województwa wielkopolskiego, to jeden z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce. Już Kazimierz Wielki z dynastii Piastów nadał miastu przywileje lokacyjne.

Trudno powiedzieć, skąd wynika oryginalna nazwa tego miasta, ale przypuszczalnie może ona być związana z prasłowiańskimi „kołami”, czyli miejscami zgromadzeń publicznych starszyzny plemiennej. Inna teza mówi o tym, że nazwa „Koło” związana jest z położeniem geograficznym miasta – na wyspie rzecznej o kształcie koła. Miasto zostało założone w tym miejscu w XIV wieku, dokładnie w 1362 roku, jako własność królewska. Wcześniej jednak na wyspie w rozlewisku Warty istniała już osada o takiej samej nazwie.

Ze względu na położenie Koła, na stylu ważnych szlaków handlowych, szybko zaczęło się ono rozwijać. Przez kolejne trzy wieki od czasów panowania króla Kazimierza Wielkiego, Koło było ważnym ośrodkiem życia politycznego na skalę całego kraju.

Obecnie w Kole działa wiele dużych zakładów przemysłowych, m.in. Fabryka Fajansu, Fabryka Maszyn Budowlanych ZREMB, Zakłady Mięsne, Saint Gobain czy Sanitec Koło.

Ogrzewanie na gaz

Gazowe ogrzewanie wbrew pozorom nie musi być drogie, a przy tym będzie o wiele bardziej ekologiczne niż ogrzewanie węglowe, które stosowane jest w większości przypadków i w Kole, i w Koninie czy Turku. Gaz grzewczy do tychże miejscowości możemy dostarczyć do odbiorców prywatnych, jak i do firm. Nasza firma Ineon ma konkurencyjne ceny gazu propan i gazu ziemnego, dlatego warto rozważyć możliwość zmiany dotychczasowego systemu ogrzewania albo dostawcy gazu do domu i firmy, w poszukiwaniu daleko idących oszczędności.

 

 

 


Copyright (c) 2018 INEON. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie IDEOGRAF - jedyna taka agencja reklamowa.