Blog

Na firmowym blogu dzielimy sie z tobą naszymi poradami i spostrzeżeniami. Tutaj jeszcze dokładniej poznasz naszą ofertę.

Dostawcy gazu płynnego propan 

28 stycznia 2018

Podpisanie umowy z firmą dostarczającą gaz nie jest dla klienta dożywotnie. Zawsze może on zerwać umowę, albo ulegnie ona wygaśnięciu, a strony rozejdą się w swoje strony. Jeśli płacisz wysokie rachunki za detaliczne lub hurtowe dostawy gazu, radzimy ci zmienić dostawcę gazu. Z naszą pomocą pozyskasz najtańszy gaz ziemny i gaz grzewczy propan – gaz płynny, który będziesz mógł wykorzystywać do ogrzewania budynków czy uzyskania ciepłej wody użytkowej. Ineon zaoferuje Ci także dobrą cenę gazu płynnego. Jak dokonać zmiany dostawcy i tym samym jak obniżyć koszty gazu?

Zmiana dostawcy gazu ziemnego

Podobnie jak można zmienić dostawcę energii elektrycznej, możliwa jest też zmiana dostawcy gazu. Firma Ineon może załatwić w imieniu klienta wszelkie formalności z tym związane. Wystarczy, że klient podpisze z nami stosowną umowę kompleksową i złoży upoważnienie do reprezentowania go w kwestii wypowiedzenia wcześniejszej umowy. Ciągłość dostaw gazu zostanie zachowana, a klient po prostu będzie mógł płacić niższą cenę za gaz, dzięki dokonanej zmianie. Do finalizacji zmiany konieczny jest upływ okresu wypowiedzenia umowy.

Taka swoboda zawierania umów z dostawcami gazu stała się możliwa dzięki uwolnieniu rynku gazu ziemnego. Unia Europejska nakazała firmom, które zajmują się obracaniem takim paliwem, sprzedaż części surowca na wolnym rynku za pośrednictwem giełd towarowych. Dzięki temu polski rynek stał się bardziej otwarty, przejrzysty oraz konkurencyjny.

Zmiana dostawcy gazu płynnego propan

Tak samo, jak można zmienić dostawcę gazu ziemnego, można dokonać zmiany dostawcy gazu płynnego – gazu propan, który wykorzystywany jest alternatywnie do gazu ziemnego. Będzie on w zasadzie niezbędnym medium grzewczym tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do lokalnej sieci z gazem ziemnym, a dom lub inny obiekt ma na swoim wyposażeniu kocioł na gaz propan.

Ineon dostarczy nie tylko gaz propan do klienta indywidualnego i zapewni gaz propan dla firm, ale zaprojektuje kompletną instalację gazową oraz zaoferuje sprzedaż lub dzierżawę pojemnika na gaz. Klienci prywatni uzyskują w ten sposób niezależność względem dostaw gazu ziemnego. Gaz propan ma jako medium grzewcze w porównaniu z węglem czy drewnem tę zaletę, że ma dużą wartość opałową oraz jest bardziej ekologiczny.


Copyright (c) 2018 INEON. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie IDEOGRAF - jedyna taka agencja reklamowa.